Konference VODA Zlín zahájena hejtmanem Čunkem

Hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek vystoupil na začátku tradiční konference VODA Zlín 2019. Upozornil na to, že sám se jako starosta Vsetína vodárenství věnoval z hlediska provozování infrastruktury ve městě a okolí, kdy se nakonec město i menší obce rozhodly neprodávat akcie a zajišťovat dodávky pitné vody a čištění vody odpadní samy jako municipality.
Čunek akcentoval rychlý průběh příprav při plánovaném budování přehrady Vlachovice, což podle něj zapadá do současné priority propojovat a posilovat vodárenské soustavy v souvislosti se současným suchým obdobím. Výstavba vodního díla má podle něj prioritu i na státní úrovni, vzhledem k malému osídlení s sebou nese nejméně problémů z hlediska majetkového vypořádání s majiteli nemovitostí.
Hejtman také upozornil na politické pozadí fungování vodárenství na Zlínsku. Podle něj bylo téma vztahů mezi VaK Zlín a provozní společností Moravská vodárenská ze skupiny Veolia hlavním předvolebním tématem ve dvou předcházejících volebních období na Zlínsku. Podle něj došlo v minulém období v této oblasti k řadě změn, dohodám a úpravě vztahů do takové podoby, že je současná situace výhodná pro dodavatele i odběratele, ačkoliv si to někteří političtí oponenti stále nemyslí. Současné uklidnění situace podle Čunka v důsledku vede k tomu, že kromě politických sporů je možné se zabývat odborným otázkám.

Scroll to Top