Liberec reklamuje lesní koupaliště

Město řeší fungování lesního koupaliště. V létě byl jeho areál po obnově zpřístupněn, ale nebylo v něm dostatek vody. Kromě sucha za stav mohla i prosakující vana. Hladina klesala i o čtyři centimetry denně. Podle náměstka primátora Jiřího Šolce se ukázalo, že byla vana přespárovaná obyčejnou hmotou, nikoli hydrofobní. Tato speciální hmota ale podle Deníku původně v projektové dokumentaci nebyla, město ji tedy bude muset zaplatit ze svého. Z rozpočtu na to půjde zhruba 240 tisíc korun.

Bývalý náměstek Jan Korytář dnes přiznává, že technický dozor měl probíhat lépe, ale odmítá to, že by byla oprava koupaliště špatně projektovaná. „Není to tak, že bychom tam naprojektovali obyčejnou hmotu, přece jenom je to koupaliště. Už loni v létě nám ale odborníci poradili, abychom při dalším přespárování použili kvalitnější hmotu, nové vedení pokračuje v tom, co už jsme načali,“ uvedl Korytář.

Koupaliště sice leží na Jizerském potoce, ale loni do něj kvůli suchu netekla téměř žádná voda. Tehdejší náměstek Korytář se proto podle informací Deníku dohodl s vedením ruprechtického lomu, že by lom od letoška vypouštěl vodu právě do Jizerského potoka. Jednalo se však o jen ústní dohodu. Korytář navíc na radnici už nepůsobí, nové vedení města s využitím vody z lomu nepočítá.

Úkolem města tak zřejmě nyní bude přespárování vany. Ve hře je také varianta v podobě vrtu za 200 tisíc, který by vodu doplňoval. Návštěvníci se ale mohou na osvěžení v létě těšit i tak. Problémy se jich výrazněji nedotknou. Otevřeno bude navíc nepřetržitě, i v noci.

Foto: Koupaliště v říjnu 2018 

Scroll to Top