Modernizace koupaliště v Opočně mezi nejvýznamnějšími investicemi

Na koupališti odpadávají obklady i s kusy betonu. Rezaví kovové prvky a voda uniká narušenými spárami. „Práce začnou po skončení letní sezony v září a zkušební provoz by mohl být zahájen v květnu následujícího roku. V červnu 2020 bude otevřeno nové koupaliště,“ sdělila Tereza Hoderová z Informačního centra Opočno. Náklady se pohybují kolem 28 milionů korun.

Původní jednoúrovňový dětský bazén obloukového tvaru bude nahrazen dvěma obdélníkovými bazénky ve dvou úrovních spojenými skluzavkou a vodními schody. Plavecký bazén pak bude vyvložkován nerezovým plechem a přibude nová široká skluzavka a další atrakce. Nebude chybět ani modernizace sociálního zařízení nebo výstavba nového parkoviště a řada dalších náležitostí.

„Sociální zařízení v kempu bude vybudováno podle možností rozpočtu města. Nové zázemí kempu Broumar je situováno v severní části areálu v těsné blízkosti sportovních kurtů a vodní plochy. Lehká dřevostavba připomínající boomerang reaguje na pozici hřišť a linii břehu Broumaru. Vytváří chráněný venkovní prostor pro ohniště nebo dětský herní koutek poskytující vizuální i fyzický kontakt s vodou. Ve spojení s možnou úpravou severní pěšiny za tenisovými kurty vznikne nový atraktivní přístup k zázemí a kempu v doteku vodní hladiny,“ stojí v průvodním textu k chystané rekonstrukci.

Ilustrační foto 

Scroll to Top