Na filmovém festivalu se zřejmě otrávili vodou z post mixu

Podle Krajské hygienické stanice Karlovarského kraje byla příčinou zažívacích potíží na filmovém festivalu v Karlových Varech pravděpodobně voda z postmixu. Hygienikům se však s jistotou zdroj nákazy zjistit nepodařilo. Příští rok přijmou organizátoři řadu preventivních opatření. Českou televizi o tom informovala mluvčí krajských hygieniků Michaela Zajíčková.

„Pravděpodobnou příčinou nákazy byla voda určená pro přípravu nápojů v postmixu pro zaměstnance stánků. Tu totiž konzumovalo všech 40 nemocných,“ uvedla Zajíčková, podle které se hygiena v rámci šetření případu zaměřila i na opatření, jež by v budoucnu šíření infekčních onemocnění předcházela.

„Za tímto zásadním účelem jsme předložili zástupcům společností Thermal – F a Film Servis Festival Karlovy Vary soubor technických i organizačních preventivních opatření. Obě se k jejich dodržení zavázaly,“ doplnila mluvčí. Potíže se v červenci během 53. ročníku MFF v Karlových Varech projevily u 40 zaměstnanců a následné ambulantní lékařské ošetření v nemocnici vyhledalo 37 z nich. Většina z nich dostala infuzi a léky, načež byli propuštěni.

Scroll to Top