Policie odložila případ havárie jeřábu na Dlouhých stráních

Vyšetřování v souvislosti s tragickou říjnovou havárií autojeřábu na Dlouhých stráních skončilo. Policisté případ odložili. Během několikaměsíčního vyšetřování zjistili, že ve věci není podezření z trestného činu.

„Při šetření policisté spolupracovali se Státním úřadem inspekce práce. Od něj vyplynulo, že zainteresované firmy právní ani bezpečnostní předpisy neporušily. Znalec dospěl k závěru, že havárie byla s největší pravděpodobností zapříčiněna špatnou manipulací s břemenem. Při ní došlo k přetížení autojeřábu,“ vysvětlila mluvčí policie Jiřina Vybíhalová.

Při loňské nehodě zemřel šestapadesátiletý jeřábník, a stroj pak zůstal nebezpečně nahnutý nad okrajem sdruženého objektu desítky metrů nad hladinou. Jeřáb po několika dnech hasiči sesunuli do vody. V současnosti se dolní nádrž Dlouhých strání kvůli plánovaným opravám vypouští a autojeřáb bude ze dna odstraněn.

„Opravy se budou týkat obou soustrojí generátoru, horní i dolní nádrže. Návštěvníci půjdou jen do kaverny, uvidí technologii. Dál do podlaží, kde se budou provádět montážní práce, je nepustíme. Nebyli bychom schopni zajistit jejich bezpečnost,“ vysvětlil na jaře šéf elektrárny Dlouhé Stráně Vítězslav Chmelař.

Scroll to Top