Na Baťově kanálu odstartovala plavební sezona

Slavnostního odemykání sezony na Baťově kanálu se zhostil generální ředitel Povodí Moravy Václav Gargulák, starosta Veselí nad Moravou Miloš Kozumplík a ředitel Ředitelství vodních cest Lubomír Fojtů. Tomu při symbolickém odemykání spadl klíč do vody. Fojtů nezaváhal a skočil pro něj do vody.

„Odemykání plavební sezóny jsme propojili s letošním významným jubileem a pokřtili jsme knihu Baťův kanál – od myšlenky k nápadu, kterou napsal kolektiv autorů z Povodí Moravy. Vedle toho jsme ve spolupráci s Českou poštou připravili 1. vnitrostátní lodní poštu, která měla přepážku umístěnou přímo v přístavu. Každý si tak mohl lodní poštou odeslat pohled přímo z místa i s příležitostným razítkem k výročí Baťova kanálu a razítkem lodní pošty,“ popsal průběh oslav generální ředitel Povodí Moravy Václav Gargulák.

Kanál slaví v roce 2018 již 80 let od doby, co na něj vyplula první loď. Povodí Moravy si jako správce vodní cesty připravilo pro fanoušky soutěž o proplutí všemi plavebními komorami kanálu s plavební knížkou. „Každý, kdo do plavební knížky během léta nasbírá razítka ze všech plavebních komor, může vyhrát půjčení hausbótu, let balonem a další ceny. Plavební knížky jsou k dispozici v informačních centrech a přístavech,“ doplnil Gargulák.

Scroll to Top