VaK Beroun apelují na obyvatele: Šetřete s vodou

Berounské vodárny vyzývají k šetření s vodou vzhledem k blížícímu se období zvýšených nároků na odběry pitné vody. Tato voda je podle vodohospodářů určena zejména pro zásobování obyvatel pitnou vodou a k hygieně, nikoliv pro zalévání zahrad nebo plnění bazénů.

„V tomto období může dojít k situaci, kdy kapacita sítě a akumulačního objemu vodojemu nedokáže vždy pokrýt špičkové odběry, a proto může docházet k omezení dodávek vody, především ve výše položených částech obce. V případě delších výpadků dodávek vody bude zajištěno náhradní zásobování projíždějícími cisternami. O takové situaci budeme vždy aktuálně informovat prostřednictvím služby SMS Infokanál (registrovaní uživatelé) a internetových stránek,“ uvedly berounském vodárny na svém portálu.

Nárazové odběry pitné vody významně zvýší rychlost proudění pitné vody v potrubí nad limitní hodnoty. Následně může dojít k zakalení vody zvýšenou koncentrací železa v pitné vodě, zároveň pak v některých lokalitách také k poklesu tlaku ve vodovodním řadu. „Pokud však z technických důvodů nelze domovní bazén plnit z cisterny a je nutno jej doplňovat prostřednictvím vodovodní přípojky, je potřeba ho napouštět velmi pomalu a mimo dobu odpoledních a večerních špičkových odběrů,“ uvedly dále vodárny. Napouštění domovních bazénů doporučují předem konzultovat s pracovníky centrálního dispečinku na telefonech 311 747 120 nebo 606 666 990.

Scroll to Top