Rekonstrukce plovárny v Karviné

Na jaře příštího roku by měla začít modernizace krytého bazénu v Karviné, který veřejnosti slouží od roku 1987. Tradičně jej využívají školy i sportovní oddíly. Bazén sice funguje celoročně, nicméně od svého zprovoznění ještě neprošel většími opravami.

Součástí rozsáhlé akce, během které budou zmodernizovány stávající dva bazény, je i přístavba třetího bazénu, saun, whirpoolu a dalších wellness služeb. Areál provozuje společnost STaRS Karviná a o stavbě dalších vodních prvků bylo podle jejího ředitele Petra Dyszkiewicze rozhodnuto na přání zastupitelů města i veřejnosti. Návštěvníci najdou ve wellness části brouzdaliště pro malé děti, jakuzy, kamikadze skluzavka, whirpoolové vany a perličkou bude zvedací dno ve dvou drahách rekreačního bazénu, díky kterému se může operativně snížit hloubka bazénu.

Projekt počítá také se samoobslužným bufetem a venkovními terasami. Dojde rovněž k modernizaci šaten, výměně technologického srdce objektu se svou vzduchotechnikou a úpravnou bazénové vody či výměníků. Náklady na celou akci se pohybují kolem 300 milionů korun.

Ilustrační foto 

Scroll to Top