Voda Zlín 2018: Svatopluk Březík zmínil významné investice VaKu Zlín

Redakce portálu vodarenstvi.cz je přítomna na 22. ročníku mezinárodní konference Voda Zlín 2018, která probíhá 15. a 16. března. Jako jeden z prvních se ke slovu dostal předseda představenstva VaK Zlín Svatopluk Březík. Zmínil plánované investice společnosti v letošním roce, ale také dlouhodobé spory, které rezonují ve vodárenství na Zlínsku.

Zlínské vodárny v roce 2018 investují do obnovy a rozvoje vodárenská infrastruktury v regionu desítky milionů korun. „Hledáme konstruktivní řešení, máme zodpovědnost vůči 170 tisícům odběratelů,“ zdůraznil Březík, který neopomenul zmínit například plánovanou modernizaci Úpravny vody v Tlumačově za 80 milionů, nebo posílení zdrojů a propojení vodárenských soustav prostřednictvím takzvaného Vlárského vodovodu.

V součinnosti s Moravskou vodárenskou budou vodárny rekonstruovat čistírnu v Luhačovicích. K významným akcím patří také modernizace čistírny v Kašavě, která se řadí ke klíčovým provozům také kvůli svému umístění nad vodní nádrží Slušovice patřící k hlavním zdrojům vody v regionu.

V kauze VaK Zlín padl před několika dny důležitý verdikt, který je příznivý pro společnost Moravská vodárenská, jež patří do skupiny Veolia a infrastrukturu na Zlínsku provozuje. Rozhodčí soud rozhodl, že smlouva z roku 2004, kdy se rozhodovalo o prodeji části podniku, je platná a Veolia podnik vracet nemusí. Současný model kritizuje řada akcionářů, tedy obcí a měst v regionu.

Součástí dvoudenní konference je kromě tematických přednášek prezentace předních společností, které se zabývají zejména výrobním a dodavatelským programem v tuzemském vodárenství.

Scroll to Top