Poblíž přehrady Olešná možná vznikne outdoorový park s vodními prvky

Náměstek primátora Frýdku-Místku Karel Deutscher potvrdil, že je v jednání možnost stavby outdoorového parku s dřevěnými atrakcemi i vodními prvky v bývalém vojenském prostoru poblíž přehrady Olešná. „Lokalita bývalých kasáren se rozkládá na ploše 26,6 hektaru, z toho je 18,5 hektaru lesa. Měla tam vzniknout zóna pro lehký průmysl. V souvislosti s ekonomickým vývojem a polohou lokality ale o pozemky nebyl zájem,“ uvedl Deutscher. Informoval o tom portál idnes.cz. 

Typologicky odlišný, indoorový park, měl v Moravskoslezském kraji vyrůst v Bílovci. Místní mu však vystavili stopku. „Když nás v Bílovci nechtějí, tak není důvod, abychom tam šli,“ řekl jednatel společnosti TNI Group a ředitel projektu rodinného indoor parku Ivan Lackovič.

Místostarostka Sylva Kováčiková naopak litovala, že je to promarněná příležitost, jak do Bílovce přilákat turisty. Realizaci parku doporučil městu i starosta středočeských Milovic Milan Pour, které se díky parku těší zájmu turistů. Bílovečtí se ale obávali hluku a narušení poklidného rázu města.

„Frýdek-Místek si v lokalitě místeckých kasáren dovede představit podobný zábavně-naučný park, jako je Mirakulum, který nabízí velké množství atraktivních herních prvků od obřích trampolín a houpaček přes lanové centrum až po zábavu v korunách stromů. Jednali jsme se dvěma investory. Diskuze s jedním z nich dál probíhá. Domluveni ještě nejsme, ale doufáme, že vše povede ke zdárnému konci,“ doplnil Deutscher.

Ilustrační foto 

 

Scroll to Top