Utahování opasků se vyplatilo, ve Ždírci stojí čistírna i kanalizace

Více než dvanáct let šetřila obec Ždírec na Havlíčkobrodsku na novou čistírnu odpadních vod. Největší investicí loňského roku byla výstavba kanalizace a čistírny odpadních vod včetně přístupových komunikací. Informoval o tom Havlíčkobrodský deník.

Čistírnu obec postavila díky dotaci od ministerstva zemědělství ve výši 4,5 milionu korun. Další dva miliony Ždírec, ve které žije 140 obyvatel, doplatil ze svého rozpočtu.

„Nemáme rádi dluhy a úvěry. Proto jsme šetřili celá léta, řekl bych asi tak dvanáct let. Daří se to díky tomu, že obec většinou drží pohromadě bez ohledu na velkou politiku, například spolupráce s místním sborem dobrovolných hasičů se výrazně zlepšila. Podle nařízení Evropské unie budou muset mít všechny obce po roce 2020 vyřešené nakládání s odpadními vodami. Čističku jsme stavěli klasickou, nikoliv kořenovou, to by pro nás s ohledem na polohu obce nemělo smysl. Navíc jsme k ní postavili novou komunikaci, protože další akcí bude obecní vodovod,“ informoval starosta obce Pavel Dobrovolný.

Ilustrační foto 

Scroll to Top