Provoz vodovodů a kanalizací 2024 na jihu Čech

blank

22. ročník dvoudenní konference Provoz vodovodů a kanalizací nabídne 13. a 14. listopadu v Českých Budějovicích prostor k přednáškám a diskusím nad tématy, která jsou v popředí zájmu odborné veřejnosti. Organizátorem je SOVAK ČR, vodarenstvi.cz bude opět mediálním partnerem. 

Leitmotivem konference bude Směrnice o čištění městských odpadních vod. Počítáme se zařazením tradičního kulatého stolu se zástupci regulátorů na dané téma a seznámíte se také s ostatní aktuálně přijatou legislativou včetně novely stavebního zákona a prvními zkušenostmi z jeho aplikace v praxi, informuje SOVAK ČR.

Zabývat se budeme financováním oboru, taxonomií, uhlíkovou neutralitou a třeba digitální technickou mapou, uvádí dále sdružení. Zazní informace o nových technologiích nejen v čistírenství, ale také pro výrobu pitné vody. Zmínit je vhodné blok přednášek z oblasti energetické, zde počítáme s účastí zahraničních přednášejících. V přilehlých prostorách přednáškových sálů bude probíhat doprovodná prezentace dodavatelských firem.

Loňská konference proběhla ve Wellness Hotelu Babylon v Liberci. Nosnými tématy byly inovace, Směrnice o čištění městských odpadních vod, taxonomie nebo digitálně technické mapy. Účastnici si na severu Čech připomněli 30. výročí od vzniku generálních partnerů konference – Severočeské vodárenské společnosti a Severočeských vodovodů a kanalizací.

Scroll to Top