PVK: Muzeum pražského vodárenství otevírá brány

blank

Pražské vodovody a kanalizace připravily den otevřených dveří v Muzeu pražského vodárenství, které sídlí v areálu Podolské vodárny. Akce se uskuteční v sobotu 14. října od devíti ráno do pěti hodin odpoledne. Bude se jednat o volnou prohlídku expozice s případným komentářem historiků PVK. Počet osob na každou prohlídku, která bude startovat vždy v celou hodinu, je omezen na padesát. Informuje o tom mluvčí PVK Tomáš Mrázek.

„Pro účast je nutná registrace na www.pvk.cz, ta bude spuštěna v pondělí 25. září v jednu hodinu odpoledne,“ zdůraznil Mrázek. Historie Muzea pražského vodárenství sahá až do roku 1952, kdy první návštěvníci zamířili do suterénních prostor v tehdejším sídle Pražských vodáren na Národní třídě. Do areálu vodárny v Podolí se přestěhovalo v roce 1996. O rok později byla expozice s výstavní plochou o rozloze 800 metrů čtverečních, s depozitáři a přednáškovým sálem slavnostně otevřena.

Muzeum nabízí skutečné skvosty – vodovodní potrubí z antického období, část hradního vodovodu z doby Rudolfa II. či model čerpacího soustrojí z rukou českého vynálezce Josefa Božka. Zároveň myslí na současnost, například pro děti jsou připraveny interaktivní hry na moderních dotykových obrazovkách. Pro vozíčkáře je k dispozici „schodolez“, který umožní bezproblémový přístup do expozice, jež je koncipována jako bezbariérová.

Scroll to Top