Součástí Pilsner Festu prohlídka vodárenské věže

blank

Letošní Pilsner Fest, který proběhne 6. a 7. října, opět nabízí bohatý doprovodný program. Festival patří k nejvýznamnějším událostem v kraji. Podle Prazdroje je to výsledek dlouhodobé spolupráce Plzně a pivovaru.

„Pilsner Urquell je prestižní značkou, která reprezentuje naše město po celém světě. Osobně mám velkou radost, že spolupráce s městem Plzní je mnohem širší. Dokladem toho je i každoroční podpis naší smlouvy o spolupráci. Prazdroj podporuje řadu projektů neziskových organizací a je aktivním partnerem pro zkvalitňování života lidí v našem městě. K tomu patří i společenské akce, jako je Pilsner Fest. Pevně věřím, že letošní program Plzeňany a další návštěvníky města osloví a festival si společně užijí,“ říká primátor Roman Zarzycký.

Pro zájemce o historii i současnost pivovaru budou připraveny unikátní prohlídky míst a objektů, které hrály důležitou roli v jeho historii a zároveň byly významné z hlediska fungování a rozvoje města. Součástí festivalové prohlídky bude návštěva ikonické vodárenské věže i tradiční exkurze sklepů s ochutnávkou nefiltrovaného a nepasterizovaného ležáku Pilsner Urquell. Nebude chybět škola čepování.

Foto: Gotická vodárenská věž byla postavena v roce 1532, přestavěna a zvýšena byla o 300 let později a jako vodárna sloužila do roku 1913

Scroll to Top