Unikátní výstava PVK od 12. září na Mariánském náměstí

blank

Pražské vodovody a kanalizace zahájily sérii výstav pod názvem Skrytá místa pražského vodárenství, která široké veřejnosti odhalí lokality městské vodohospodářské infrastruktury, kam se normálně nemůže podívat.

Do 29. září je výstava k vidění na piazze budovy Florentinum, v úterý 12. září se Pražanům a návštěvníkům metropole představí na Mariánském náměstí, kde skončí 10. října. Od 2. do 31. října bude ke shlédnutí na náplavce pod Čechovým mostem, následně bude putovat po dalších městských částech. Vzhledem k tomu, že patří vodárenské objekty ke kritické infrastruktuře státu, nejsou veřejnosti běžně přístupné.

Výjimku tvoří Muzeum pražského vodárenství v Podolské vodárně a „louka“ nad Novou vodní linkou na Císařském ostrově. Velký zájem odborníků a veřejnosti o návštěvu Nové vodní linky byl jedním z impulsů pro vznik výstavy, informačních tabulí na Císařské ostrově, filmů i virtuálních návštěv prostřednictvím 360° videí. Filmy si je možné prohlédnout na YouTube kanálu PVK nebo na www.cistavoda.pvk.cz.

 

Scroll to Top