Trhová Kamenice dokončila stavební projekt za 130 milionů

blank

Městys Trhová Kamenice v Pardubickém kraji má hotovou výstavbu kanalizace a čistírny odpadních vod. Jedná se o největší stavební projekt v historii. Náklady dosáhly 130 milionů. Do Trhové Kamenice vyrazili hejtman Martin Netolický a radní pro venkov, životní prostředí a zemědělství Miroslav Krčil, kde se sešli se starostkou Ivou Dostálovou.

„Největší investicí v historii městyse bylo vybudování kanalizace a čistírny odpadních vod za 130 milionů korun. Obec získala dotaci ze Státního fondu pro životní prostředí 70 milionů korun, a také osm milionů korun ve dvou letech z krajského rozpočtu. Na zbývající prostředky si obec vzala úvěr,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

Ten dále připomněl modernizaci silnice z Třemošnice až do Trhové Kamenice. „Začali jsme úsekem z Trhové Kamenice do Vršova, a poté jsme pokračovali úseky z Vršova do Seče a ze Seče směrem na Třemošnici. Nyní jsou z mého pohledu komunikace druhé třídy v širším okruhu Trhové Kamenice ve velmi dobrém stavu,“ sdělil hejtman.

Iva Dostálová seznámila zástupce kraje s připravovanými projekty na letošní rok. Patří mezi ně úprava zázemí fotbalistů či oprava hasičské techniky. „Stejně jako Miřetice či Seč se Trhová Kamenice skládá z více místních částí, v tomto případě ze sedmi, do kterých se snaží s přispěním krajských dotačních programů investovat. Samozřejmě velkou zátěží bylo budování kanalizace, přesto je vedení obce velmi aktivní v oblasti kulturního či společenského života. Pro letošní rok připravuje například úpravu prostranství u školy či vytvoření odpočinkového místa u rozhledny na Zuberském vrchu,“ doplnil Miroslav Krčil.

Scroll to Top