18. ročník projektu Čistá řeka Sázava v dubnu

blank

Letošní úklid zhruba osmdesátikilometrového úseku Sázavy mezi Kácovem a Pikovicemi se uskuteční od 14. do 16. dubna. K účasti je třeba se přihlásit na www.cistarekasazava.cz. Organizátoři také připravuje tradiční „poúklidové“ setkání dobrovolníků. Uskuteční se jako Karneval na řece, a to 3. června v kempu Pod Vrbou v Sázavě. To proběhne po dvouleté odmlce způsobené pandemií covidu.

Registrace na Čistou řeku Sázavu bude spuštěna v polovině února. Loni se zapojilo téměř 800 nadšenců, kteří sesbírali více než 16 tun odpadků. „Při online registraci musí účastník vyplnit všechny informace, které by měl organizátor podobné akce vědět, například o zdravotní způsobilosti dobrovolníka. Může to udělat v klidu domova, a odpadne tak papírování, které zdržovalo každý začátek úklidu,“ řekla ředitelka pořádající Posázaví Bohunka Zemanová.

Manažerka projektu Bára Melounová zdůraznila každoroční vylepšení oblíbené akce. „Za těch 18 let může být pro někoho projekt Čistá řeka Sázava už rutinou. My se ale každoročně snažíme o jeho vylepšení. Online registraci už jsme sice měli, pořád tu byl jeden papír – Čestné prohlášení –, který musel každý účastník při nástupu na úklid podepsat a odevzdat. V dnešní digitální době jsme se rozhodli to změnit. Každý bude mít dostatek času si přečíst, k čemu se účastí na akci zavazuje, co k ní potřebuje. Pokud vše správně vyplní, potvrzená registrace mu přijde e-mailem,“ dodala Bára Melounová.

Scroll to Top