Technologie a hospoda┼Öen├ş s vodou na V┼áB-TU Ostrava!

blank

Katedra Environment├íln├şho in┼żen├Żrstv├ş Hornicko-geologick├ę fakulty Vysok├ę ┼íkoly b├í┼łsk├ę Ostrava nab├şz├ş jako jedin├í v┬á─îesko republice mo┼żnost prezen─Źn├şho i kombinovan├ęho studia v┬ábakal├í┼Ösk├ęm programu Voda ÔÇô strategick├í surovina a Technologie a hospoda┼Öen├ş s vodou.

V bakal├í┼Ösk├ęm studijn├şm oboru jsou se studenty prob├şr├íny fyzik├íln─Ť chemick├ę a chemick├ę procesy pou┼ż├şvan├ę p┼Öi ├║prav─Ť vody na vodu pitnou, technologick├ę procesy, hygienick├í zabezpe─Źen├ş, ─Źist─Ťn├ş odpadn├şch vod a zpracov├ín├ş kal┼». Ve studiu je kladen d┼»raz zejm├ęna na chemick├ę, fyzik├íln─Ť chemick├ę a bakal├í┼Ösk├ę discipl├şny s nezbytn├Żmi kurzy matematiky, v├Żpo─Źetn├ş techniky a ciz├şch jazyk┼».

Studenti jsou rovn─Ť┼ż sezn├ímeni se z├íklady vodn├şho hospod├í┼Östv├ş, projektov├ín├ş vodohospod├í┼Ösk├Żch za┼Ö├şzen├ş, hydrologie a klimatologie, technologie zpracov├ín├ş odpadn├şch vod a revitalizace vodn├şch tok┼». Teoretick├í a praktick├í v├Żuka v laborato┼Ö├şch je dopln─Ťna mnoha exkurzemi a ter├ęnn├şmi cvi─Źen├şmi. Studenti Katedry environment├íln├şho in┼żen├Żrstv├ş, kter├í m├í t├ęm─Ť┼Ö t┼Öicetiletou tradici, tak├ę ├║sp─Ť┼ín─Ť reprezentuj├ş fakultu a univerzitu na dom├íc├şch i zahrani─Źn├şch konferenc├şch a sout─Ť┼ż├şch.

Pro p┼Öijet├ş ke studiu nen├ş nutn├ę absolvovat p┼Öij├şmac├ş zkou┼íky a nen├ş po┼żadov├ína praxe. Absolventi spl┼łuj├ş po┼żadavky pro ┼íirokou ┼ík├ílu ─Źinnost├ş jak v┬áoboru vodovod┼» a kanalizac├ş, podnic├şch povod├ş nebo v┬áp┼Ö├şbuzn├Żch pr┼»myslov├Żch odv─Ťtv├ş a st├ítn├ş spr├ív─Ť. Studium p┼Öiprav├ş absolventy k┬áv├Żkonu regulovan├ęho povol├ín├ş odborn├Ż z├ístupce provozovatele vodovod┼» a kanalizac├ş dle z├íkona o vodovodech a kanalizac├şch.
Obory lze studovat tak├ę v┬ádenn├ş form─Ť, co┼ż m┼»┼że b├Żt zaj├şmav├í informace pro d─Ťti na┼íich zam─Ťstnanc┼». Absolventi in┼żen├Żrsk├ęho studia mohou pokra─Źovat tak├ę v┬ádoktorsk├ęm studiu.

Ve┼íker├ę pot┼Öebn├ę informace najdete na internetov├Żch str├ínk├ích zde.

Scroll to Top