V P├şsku buduj├ş protipovod┼łovou ochranu kolem s├şdli┼ít─Ť Porty─Ź

blank

Jiho─Źesk├Ż P├şsek investuje do protipovod┼łov├ę ochrany kolem s├şdli┼ít─Ť Porty─Ź zhruba ┼íest milion┼» korun. Celkov├ę n├íklady na vybudov├ín├ş bari├ęry ─Źin├ş t├ęm─Ť┼Ö 44 milion┼» korun. Investorem akce je Povod├ş Vltavy. Stavba m├í lokalitu ochr├ínit p┼Öed stoletou vodou.

Na n├íb┼Öe┼ż├ş od Nov├ęho mostu k b├Żval├ęmu ml├Żnu vyrostou betonov├ę bari├ęry vysok├ę 80 a┼ż 110 centimetr┼». V p┼Ö├şpad─Ť pot┼Öeby v┼íak je┼ít─Ť budou opat┼Öeny ─Źty┼Öiceticentimetrov├Żmi mobiln├şmi n├ístavci. St├ívaj├şc├ş pr┼»chody k ┼Öece z┼»stanou zachovan├ę. Krom─Ť toho se ale ─Ź├íste─Źn─Ť zatrubn├ş i potok Jiher.

ÔÇ×Syst├ęm speci├íln├şch klapek nedovol├ş stolet├ę vod─Ť, aby se vylila z koryta,ÔÇť vysv─Ťtlil Petr Jel├şnek z odboru investic a rozvoje m─Ťstsk├ęho ├║┼Öadu P├şsek. Na s├şdli┼íti Porty─Ź ┼żije zhruba p─Ťt tis├şc lid├ş a z toho v z├íplavov├ęm ├║zem├ş v├şce ne┼ż dva tis├şce. Stavbu prov├íd├ş spole─Źnosti Eurovia CS a v─Ťt┼íina n├íklad┼» bude pokryta z dotace Ministerstva zem─Ťd─Ťlstv├ş ─îR.

P├şsek tak├ę pl├ínuje v├Żstavbu baz├ęnu za 280 milion┼» korun┬ápod lesnickou ┼íkolou. T┼Ö├şpodla┼żn├ş objekt pojme 280 lid├ş vevnit┼Ö a dal┼í├şch 460 osob venku. Kapacita parkovi┼ít─Ť bude 140 aut. Podle P├şseck├ęho den├şku bude uvnit┼Ö krom─Ť p─Ťtadvacetimetrov├ęho plaveck├ęho baz├ęnu s osmi drahami tak├ę d─Ťtsk├Ż v├Żukov├Ż baz├ęn se skluzavkou, relaxa─Źn├ş baz├ęn s teplou slanou vodou a mas├í┼żn├şmi tryskami, v├ş┼Öivka, Kneipp┼»v chodn├şk a tobog├ín dlouh├Ż 112 metr┼» s vlastn├şm dojezdov├Żm baz├ęnkem. Z devades├íti procent se bude pro baz├ęny vyu┼ż├şvat surov├í vody z ┼Öeky.

Foto: Povode┼ł na s├şdli┼íti Porty─Ź v roce 2002┬á

Scroll to Top