Investice pro čistější vodu v Brněnské přehradě

blank

Rada statutárního města Brna schválila 27. července 2020 vyčlenění dalších finančních prostředků na vypracování projektové dokumentace na opatření k dosažení čistější vody v Brněnské přehradě.

Předpokládaná cena veřejné zakázky je 1,3 milionu a bude hrazena z finančních prostředků města s tím, že v současné době probíhají jednání o možnosti jejího spolufinancování i ze strany Jihomoravského kraje.

„Nyní je v Brněnské přehradě umístěno 15 míchacích a 5 aeračních věží. Nejprve je nutné posoudit funkčnost současného čisticího systému. Na základě provedené projektové dokumentace se pak rozhodneme, zda je současný stav dostačující, nebo některé aerační věže vyměníme za míchací, případně počet míchacích věží navýšíme. Všechny tyto varianty samozřejmě zvážíme z hlediska náročnosti změn, předpokládané výše finančních prostředků na samotnou realizaci a ekonomiky provozu. Například v loňském roce stál provoz 4 908 922 korun. Částka se však může lišit v závislosti na počasí,“ vysvětlil první náměstek primátorky Petr Hladík.

Scroll to Top