Dostavba vodovodu v Libici nad Cidlinou

blank

Od listopadu loňského roku probíhá v Libici nad Cidlinou dostavba vodovodu. Obec tím řeší citelný úbytek podzemních vod. Náklady se vyšplhají na 48 milionů. Informoval o tom Nymburský deník.

„Obec získala dotaci od ministerstva zemědělství, podpora dosáhne 21 milionů a zbylou částku uhradí částečně z vlastních zdrojů a částečně z úvěru. I přes koronavirovou krizi pokračuje stavba dle původního harmonogramu. Celkem bude v Libici vybudováno 342 přípojek,“ uvedla starostka Iveta Myšková.

Podle Deníku obec zajistila zájemcům za zvýhodněné ceny vybudování vodovodní šachty. Práce mají skončit do ledna 2021. V historické části obce probíhají výkopové práce pod odborným dohledem ředitele Archeologického ústavu Jana Maříka.

„Samotné nálezy nejsou zatím nijak oslňující, jedná se především o zlomky keramiky a zvířecích kostí. Máme však mimořádnou příležitost ověřit rozsah i stav dochování archeologických terénů téměř na celém území obce. Mezi zajímavá zjištění patří nálezy z mladší doby bronzové, které dokládají, že jádro dnešní obce bylo intenzivně osídleno již v této době. Pozornost si zaslouží také nález dětské kostry ze středověku v blízkosti dnešní katolické fary,“ vysvětlil Mařík.

Ilustrační foto

Scroll to Top