Na Kladensku může klesat tlak v síti

Kvůli opravě vodovodu může v Kladně a okolí od února do května místy klesat tlak v síti. Podle vodohospodářů rovněž vzroste riziko poruch a může se objevit i nezávadné zabarvení vody. Informovala o tom mluvčí Středočeských vodáren Lenka Kozlová.

Vodohospodáři doporučují využívat vodu z veřejné sítě pouze pro nezbytné účely a lidé by měli omezit napouštění bazénů či zalévání zeleně. Vodárny využijí podle mluvčí rekonstrukce krajské silnice v Kladně, aby opravily části jednoho ze zásadních přívodních řadů a obnovily páteřní uzel v ulici Železničářů. „Věříme, že tuto náročnou akci zvládneme bez nepředvídatelných komplikací a bez výrazného dopadu na odběratele,“ uvedla Kozlová.

Kromě Kladna se práce na vodovodním řadu mohou podle ní dotknout odběratelů vody v obcích Braškov, Braškov-Valdek, Doksy, Dolany u Kladna, Družec, Horní a Dolní Bezděkov, Kačice, Kamenné Žehrovice, Kyšice, Libušín, Malé Kyšice, Pletený Újezd, Tuchlovice (Srby), Unhošť, Unhošť-Nouzov, Unhošť-Hřebenka, Velká Dobrá, Velké a Malé Přítočno.

Ilustrační foto 

Scroll to Top