Brabec otevřel Vietnamu možnost spolupráce s ČHMÚ

Skupina zástupců firem zaměřených na environmentální technologie, vybraných rezortních organizací ministerstva životního prostředí, pracovníků vědy a výzkumu a akademické obce navštívila Malajsii a Vietnam. Během pobytu podepsaly české podnikatelské subjekty a školy několik memorand.

Ministr životního prostředí Richard Brabec například do Vietnamu otevřel dveře Českému hydrometeorologickému ústavu. Obchodní misi po Malajsii a Vietnamu se šestadvacetičlennou delegací podnikatelů a zástupců organizací a univerzit zorganizoval Svaz průmyslu a dopravy ČR.

V Ho Či Minově městě žije téměř 9 milionů obyvatel, což přestavuje zhruba desetinu populace Vietnamu, což klade velké nároky na životní prostředí. Brabec tak nabídl, aby město řešilo řadu klíčových témat ve spolupráci s českými firmami a experty z oblasti vody, odpadů, obnovitelných zdrojů a vědy a výzkumu, přítomnými v podnikatelské misi.

„Považuji tuto misi za velice úspěšnou. Byla to druhá mise, na které jsme doprovodili ministra životního prostředí Richarda Brabce. Specializovala se na obory spojené se životním prostředím. Jsem spokojen, protože jak v Malajsii, tak i ve Vietnamu mě překvapil velký zájem firem. Naši podnikatelé měli dostatek partnerů pro svá B2B jednání,“ okomentoval dvoustou misi Svazu průmyslu a dopravy ČR jeho prezident Jaroslav Hanák.

Scroll to Top