Veolia Energie ČR zná vítěze tendru za 340 milionů

Společnost vybrala vítěze veřejné služby na dodávky vod a odvádění odpadních vod. Jsou jím Ostravské vodovody a kanalizace.

Společnost zásobuje obyvatele Ostravy pitnou vodou a odvádí a čistí vodu odpadní. Jde o provozní firmu, jejímž minoritním vlastníkem je také majitel infrastruktury – statutární město Ostrava. Zhruba 35 až 40 % pitné vody se vyrábí z podzemních zdrojů nacházejících se na území města, zbytek nakupuje jako vodu předanou od největší vodárenské společnosti v kraji – SmVaK Ostrava.

Společnost Veolia Energie ČR je významným českým výrobcem a dodavatelem tepla a elektrické energie v kogeneraci a je prvním nezávislým provozovatelem sítě chladu na českém trhu. V zimě Veolia Energie ČR ovládla firmu specializující se na energetické úspory LG Systems. Získala v ní sedmdesátiprocentní podíl. LG Systems se soustředí zejména na oblast takzvaných chytrých domácností, moderní nízkoemisní nebo obnovitelné zdroje energie a chytré řízení budov. Prostřednictvím vlastní aplikace může uživatel kdykoli sledovat aktuální spotřebu tepla, elektřiny a vody.

Scroll to Top