Ocenění Kohoutkového inspektora již pro 150 podniků

Certifikát obdrželo v minulých letech 120 restaurací, kaváren, cukráren nebo hotelů. Dalších třicet se k nim přidalo letos. Nejvýznamnější vodárenská společnost v kraji projekt odstartovala v létě 2015.

Loni tým navštívil přibližně 90 podniků, ocenění si zasloužila více než polovina z nich. Generální ředitel vodáren Anatol Pšenička je potěšen, že se podávání kohoutkové vody stává i v České republice běžnou praxí a také z toho, že ubývá negativních reakcí mezi obsluhou při prosbě o poskytnutí vody ze sítě hostům.

Podle mluvčího společnosti Marka Síbrta spočívá princip akce v osobních návštěvách a rozhovorech s majiteli podniků. Síbrt také zdůraznil, že vodárny zcela rozumí tomu, že kohoutková voda nemusí být v podnicích poskytována bezplatně. I k takovému úkonu je totiž potřeba určitý čas a práce personálu. SmVaK Ostrava plánují v projektu pokračovat a dále jej rozvíjet v dalších letech.

V letošním roce inspektorky vyrazily na Bílovecko, Klimkovicko a do Studénky a okolí, kde se většinou setkaly se vstřícným přístupem provozovatelů. Úspěšné byly rovněž na Frýdecko-Místecku a v okolí Hukvald. Méně vstřícnou obsluhu zaznamenaly na Bohumínsku. Celkově navštívily 40 podniků a certifikát si vysloužilo 30 z nich.

Scroll to Top