Cena veřejnosti pro zelenou střechu Onkologického pavilonu FN Plzeň

Střecha, která nabízí 5 600 metrů čtverečních zeleně, ochlazuje okolí a skýtá zajímavý prostor pro odpočinek. Projekt realizovaný společností Skanska získal cenu veřejnosti v soutěži Zelené střechy.

Největší plochu pokrývá střecha v úrovni prvního nadzemního podlaží. Ta je určená k pobytu či procházce. Kromě možnosti relaxace je výhodou zelené střechy schopnost udržet v budově příjemnou teplotu i v horkých letních dnech. Díky ní se v neposlední řadě prodlužuje životnost hydroizolace budovy.

„Na snižování teploty se podepisuje především schopnost rostlin udržovat ve svém vegetačním pásu přibližně stejné podmínky po celý rok, a snižují tak výkyvy teplot. I v horkých dnech, jako jsou tyto, tak v zelených budovách bývá mnohem snesitelněji. Díky zeleným střechám získávají majitelé klidnou zahradu i v samotném centru města. Zelená střecha zlepšuje náladu, snižuje účty za energie, zvyšuje hodnotu domu a snižuje hlučnost a možnost vzniku požár,“ řekl vedoucí oddělení udržitelného rozvoje společnosti Skanska Karel Fronk.

 

 

Scroll to Top