SmVaK Ostrava k odstávce největší beskydské úpravny kvůli modernizaci

Během 11. a 12. června byla na celý den odstavena úpravna v Nové Vsi u Frýdlantu nad Ostravicí, která prochází rekonstrukcí za 125 milionů korun. Dodávky pitné vody byly pro 60 zásobovaných měst a obcí spolehlivě zajištěny.

Díky nasazení zhotovitele a promyšleným provozním opatřením vodárenské společnosti odstávku podle mluvčího SmVaK Ostrava Marka Síbrta nijak v průběhu horkých tropických dnů nepocítili odběratelé na Frýdecko-Místecku, Novojičínsku nebo Karvinsku.

„Úpravnu během modernizace čekají tři kompletní odstávky. První z nich s trváním 24 hodin proběhla od večera 11. do večera 12. června. Díky unikátnosti systému Ostravského oblastního vodovodu a řadě provozních opatření na síti odběratelé tuto skutečnost nijak nezaznamenali. Museli jsme pečlivě naplánovat veškeré kroky a jejich vzájemné návaznosti v distribučním systému, abychom se vyhnuli tomu, že během horských letních dnů nebudeme schopni zajistit dodávky kvalitní pitné vody v dostatečném množství všem našim odběratelům. Vážím si práce dodavatelské společnosti i mých kolegů, kteří mají hlavní zásluhu na tom, že vše proběhlo hladce,“ řekl generální ředitel SmVaK Ostrava Anatol Pšenička.

Úpravna vody Nová Ves u Frýdlantu nad Ostravicí byla uvedena do provozu v roce 1969. Přitéká do ní surová voda z vodního díla Šance v Beskydech a je součástí Ostravského oblastního vodovodu, který je základním výrobním a distribučním systémem zajišťujícím dodávku pitné vody v Moravskoslezském kraji.

Scroll to Top