Náměstkyně Šebestová: Vodě v Ostravě věnujeme zvýšenou pozornost

Na Slezkoostravském hradě proběhlo finále 18. ročníku soutěže Hledej pramen vody pro žáky 4. a 5. tříd základních škol z Ostravska. Finále soutěže se zúčastnila i náměstkyně primátora Ostravy Kateřina Šebestová.

„V Ostravě sice máme jednu z nejkvalitnějších vod u nás, ale stále jí věnujeme zvýšenou pozornost. Těší mě, že její důležitost a nepostradatelnost si uvědomují také žáci základních škol. Věnujeme se nejen projektům reflektující klimatické změny, ale také investicím do infrastruktury. Z těch velkých akcí zmíním rozsáhlou stavbu kanalizačního sběrače B, který pomůže zlepšit kvalitu vody v Lučině a následně Ostravici. Pro následující období dále připravujeme rekonstrukci stávající Úpravny vody v Ostravě-Nové Vsi, kterou bychom chtěli mít hotovou v roce 2023. Počítáme s instalací technologie úpravy surové vody, kterou dosud nemáme. K filtraci vody bude docházet přes granulované aktivní uhlí, a takto upravená voda bude mít ještě lepší vlastnosti. Náklady na rekonstrukci jsou odhadovány na půl miliardy,“ řekla Šebestová.

K soutěži Hledej pramen vody Šebestová rovněž uvedla, že se město zaměřuje na osvětu u dětí v oblasti ekologie. „Nejen, že se tím formuje jejich postoj k problematice, ale mohou tím pozitivně ovlivnit své rodiče. I to je jeden z důvodů, proč jsme soutěž Hledej pramen vody finančně podpořili,“ doplnila Šebestová. Nejúspěšnější tým soutěže, Koumáci z Vratimova, obdrželi dárkový poukaz na patnáct tisíc korun.

Scroll to Top