Ostravské vodárny a kanalizace: Koumáci našli pramen vody

Na Slezkoostravském hradě proběhlo finále 18. ročníku soutěže Hledej pramen vody pro žáky 4. a 5. tříd základních škol z Ostravska. Z vítězství se radoval tým školáků ze Základní školy ve Vratimově. Cílem soutěže bylo seznámit účastníky zábavnou formou s vodou. Programu se zúčastnilo asi tisíc dětí, do finále postoupilo 26 nejlepších týmů. Celkové pořadí v soutěži následně určil součet bodů za teoretické znalosti a praktické soutěže.

„Těší mne, že počet žáků se v soutěží v posledních letech zásadně zvyšuje. Je to signál, že se mladá generace začíná čím dále tím více zajímat o problematiku vody i přírody a budoucnost jim není lhostejná. To potvrzují i celosvětové aktivity a výzvy mládeže v oblasti životního prostředí,“ sdělil generální ředitel OVAK Vojtěch Janoušek.

Finále soutěže se zúčastnila také náměstkyně primátora Ostravy Kateřina Šebestová. „Město Ostrava má k ekologii i přírodě vůbec velmi pozitivní postoj a osvětu u dětí považujeme za velmi důležitou. Nejen, že se tím formuje jejich postoj k problematice, ale mohou tím pozitivně ovlivnit své rodiče. I to je jeden z důvodů, proč jsme soutěž Hledej pramen vody finančně podpořili,“ řekla Šebestová.

Nejúspěšnější tým celé soutěže, Koumáci z Vratimova, obdrželi dárkový poukaz na patnáct tisíc korun. „Máme z toho úžasný pocit. Byl to perný čtvrtrok nejen pro děti, ale i pro mne, skutečně jsme tomu dali maximum a vyplatilo se to. Navíc děti získaly mnoho užitečných znalostí pro život,“ doplnila jedna z vratimovských učitelek Alena Kabátová.

Scroll to Top