Hlučínská radnice nabízí zvýhodněný vstup na štěrkovnu

V případě, že zaplatí občané Hlučína včas poplatek za likvidaci komunálního odpadu, mohou se těšit na zvýhodněný vstup do Sportovně–rekreačního areálu na břehu Hlučínského jezera. Informoval o tom Opavský deník.

Když lidé v Hlučíně přijdou na radnici, předloží doklad o zaplacení a prokážou se dokladem totožnosti, odnesou si z radnice voucher. Ten pak ukáží v areálu štěrkovny a získají permanentku s výhodnějším vstupem, který vyjde podle Deníku na celou sezonu dospělého na 190 korun, děti, studenty a důchodce na 100 korun. „Permanentka se vydává na konkrétní osobu a je nepřenosná. Cena běžného vstupného na sezonu činí 690 korun,“ vysvětlila mluvčí Hlučína Kristina Neničková.

Až půl miliardy na sanaci štěrkovny

Realizace komplexního projektu na Hlučínském jezeře je zase o něco blíže. V Hlučíně se na jaře sešli příslušní zaměstnanci ministerstva financí s představiteli patnácti firem, které by se chtěly na revitalizaci podílet. Práce by měly být zahájeny v září a dokončeny do konce roku 2020. Výběrové řízení přitom mělo odstartovat už loni, ale bylo zjištěno, že je v projektu chyba.

Minimálně v letošním roce by zde mělo dojít k instalaci tří sprch, vyrostou zde nová sportoviště a atrakce pro děti. V rámci projektu sanace, rekultivace a revitalizace štěrkovny také podle Deníku dojde k navýšení hráze řeky Opavy nad úroveň stoleté vody, budou zpevněny břehy a odstraněny následky po těžbě štěrkopísku. Ta zde probíhala od 60. do 80. let minulého století.

Jezero má rozlohu 131 hektarů a maximální hloubku čtyři metry. Původní štěrkovna byla na vodní nádrž po ukončení těžby přebudována v roce 1990. Délka jezera je 2,2 kilometru. Na konci předlistopadové éry existovala řada ambiciózních návrhů na vybudování volnočasové infrastruktury, jako byly například umělý kanál řeky Opavy pro závody na divoké vodě nebo dostihové závodiště. Listopadová revoluce tyto plány zastavila.

Scroll to Top