Nepřehlédněte: Vyšlo nové číslo časopisu SOVAK

Na obálce je zachycena Čistírna odpadních vod Liberec. V úvodním příspěvku se Josef Nepovím zaměřuje na problematiku práv a povinností kvalifikovaných akcionářů z řad měst a obcí. Ta je vysoce aktuální zejména vzhledem ke konání valných hromad v tomto období.

Dne 22. března proběhlo v Kongresovém centru Praha 24. celostátní setkání vodohospodářů při příležitosti oslav Světového dne vody a zprávu z akce přináší Jan Plechatý. Součástí programu bylo také vyhlášení výsledků soutěže Vodohospodářská stavba roku 2018, jejímiž organizátory bylo SVH ČR ve spolupráci se SOVAK ČR pod záštitou ministra zemědělství Miroslava Tomana a ministra životního prostředí Richarda Brabce.

V článku jsou oceněné projekty v jednotlivých kategoriích podrobně představeny. Příspěvek Jana Šefla se zaměřuje na zajímavou historickou vodohospodářskou stavbu v Plzni, a to na objekt Chabalovy filtrace. Čtenáři se mohou seznámit i se shrnutím vybraných zajímavých přednášek z konference Financování vodárenské infrastruktury pořádanou sdružením B.I.D. services, kde mimo jiné promluvil o aktuálních výzvách vodárenství předseda představenstva SOVAK ČR Miloslav Vostrý.

Aktualitu k zákonu č. 274/2001 Sb., o vodovodech a kanalizacích, kdy se výkladem jednoho ustanovení zabýval Nejvyšší správní soud, připravila předsedkyně právní komise Barbora Veselá. Ve volném seriálu o komunikaci vodárenských společností představují své informační nástroje Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava. Využívají jak internetové stránky, síť zákaznických center a obchodních míst, tak propagační materiály na akcích a internetový, či tištěný čtvrtletník Z první ruky.

V rubrice Z regionů se prezentují společnosti Ostravské vodárny a kanalizace, Severočeská vodárenská společnost, VODÁRENSKÁ AKCIOVÁ SPOLEČNOST, VODÁRNA PLZEŇ a Vodárny a kanalizace Karlovy Vary.

Co vše nové číslo časopisu SOVAK zahrnuje, můžete zjistit z  Obsahu.

Scroll to Top