Deratizaci zahájili i v Jihlavě

V řadě měst začíná plošná deratizace hlodavců. V krajském městě Vysočiny bude probíhat celý duben. Magistrát rovněž vyzval občany a soukromé společnosti, aby se k celoplošnému hubení škůdců připojili ve svých objektech.

„Při deratizaci spolupracují také provozovatelé kanalizačních sítí. Město vyzývá i podnikatelské subjekty na území města, instituce, bytová družstva, organizace i občany, aby se připojili a na vlastní náklady provedli deratizaci,“ uvedla Kateřina Kadlecová z odboru správy realit jihlavského magistrátu, který zároveň vyzývá obyvatele, aby udržovali pořádek kolem popelnic a ve sklepech či skladech utěsní nežádoucí otvory. „Objekty, ve kterých v současné době není výskyt hlodavců zaznamenán, je nutné také ošetřit, protože při vyhnání z jejich míst hledají nová teritoria,“ uvedla mluvčí magistrátu Aneta Hrdličková.

Deratizaci provede společnost Deratex. Náklady na ni si jednotlivci a firmy hradí sami, zásahy na pozemcích a objektech města pak ono samo. „Pokud někdo sleduje výskyt hlodavců nebo se s jejich přítomností potýká, například ve vlastní nemovitosti, může kontaktovat magistrát města Jihlavy na telefonu 565 592 701 nebo na e-mailové adrese: katerina.kadlecova@jihlava-city.cz,“ dodala závěrem Hrdličková.

Díky pravidelné deratizaci se daří udržovat množství hlodavců na přijatelné úrovni. Zvířata se totiž rychle rozmnožují a jeden pár může mít až 70 mláďat. Potkaní žijí kromě kanalizace také na povrchu okolo popelnic a v neošetřované zeleni, kam lidé vyhazují odpadky. Pravidelně se také pohybují v okolí lidí bez domova. Místa, kde jsou nástrahy položeny, musí být vyznačena varovnými cedulemi.

Scroll to Top