SVAS: Studentky z Mělníka se podívají do Francie

Cílem projektu Cesta do Francie bylo téma vody v jakékoliv formě a podobě. Do zahraničí se podívají čtyři studentky z Gymnázia Jana Palacha v Mělníku. Soutěž vyhlásily na konci loňského roku Středočeské vodárny a slavnostní vyhlášení proběhlo minulý týden v prostorách gymnázia za účasti místostarosty města Milana Schweigstilla.

„Převážně pořádáme soutěže pro první i druhý stupeň základních škol, a protože nechceme zapomínat na studenty ze středních škol, v letošním roce pro ně byla připravena zajímavá literární soutěž pod názvem Cesta do Francie,“ informoval generální ředitel SVAS Jakub Hanzl. Podle něj se soutěže zúčastnilo celkem 9 studentů z 1. – 3. ročníku osmiletého a čtyřletého oboru Gymnázia Jana Palacha v Mělníku. Porotu nejvíce oslovily práce studentek pro jejich originální vyjádření vztahu k vodě ve formě pohádky, básničky, snu či zajímavých úvah o vodě.

„Naši studenti rádi soutěží, a tak s potěšením přivítali novou soutěž, kterou pro jejich věkovou kategorii připravila společnost Středočeské vodárny. Nejvíce je oslovila možnost, že mohli popustit uzdu své fantazii a předvést znalosti francouzštiny,“ řekla na závěr ředitelka školy Ilona Němcová.

Na podzim 2017 odkoupily Vodárny Kladno – Mělník od Veolie třetinový podíl ve Středočeských vodárnách. Cena za 34% podíl SVAS činila pro VKM zhruba 200 milionů korun. Důležitým krokem v úpravě vztahů mezi vlastnickou a provozní společností byla dílčí změna Smlouvy o nájmu a provozování vodohospodářské infrastruktury. Středočeské vodárny budou provozovat majetek VKM do roku 2034.

Scroll to Top