TK v Ostravě: Pšenička připomněl vzdělávací hru Strom života

Program, který vytvořili experti a inovativní formy vzdělávání ze spolku EduLudus a společnosti SmVaK Ostrava, přichází od druhého pololetí s novou verzí. Hra se nyní výrazněji zaměřuje na společenský kontext a odpovědné zacházení s odpadní vodou. Původní hra Strom života odstartovala na jaře 2016 a setkala s pozitivním ohlasem jak u samotných žáků, tak u učitelů. Podle mluvčího SmVaK Ostrava Marka Síbrta se hra dočkala přibližně 90 realizací a zúčastnilo se jí zhruba 2 200 žáků pátých až sedmých tříd základních škol.

Generální ředitel SmVaK Ostrava Anatol Pšenička o aktualizované formě Stromu života hovořil na tiskové konferenci v Ostravě k blížícím se oslavám Světového dne vody. O tom, že si hra získala ve školách popularitu, svědčí skutečnost, že byly všechny termíny pro daný školní rok beznadějně obsazeny.

Ocenili ji také odborníci. Program totiž postoupil mezi dvanáct nejlepších a nejinovativnějších vzdělávacích programů u nás v prestižní soutěži Eduina. SmVaK Ostrava a odborníci ze spolku EduLudu teď představují další hru pro nejvyšší třídy základních škol a víceletá gymnázia, která výrazněji akcentuje společenskou odpovědnost při nakládání s vodními zdroji a odpadní vodou.

„Dobrodružný příběh Strom života, díky němuž žáci formou hry a původního soupeření, které přeroste v kooperaci nutnou pro zachování vodních zdrojů na planetě, vstřebávají základní informace o chemických a fyzikálních vlastnostech vody, je nadále aktuální. To ukazuje probíhající společenská diskuze o dostatku vodních zdrojů v naší zemi a měnící se společenské, mediální i politické postoje k této problematice. Téma si zaslouží, abychom ho posunuli o úroveň výše a mysleli i na žáky posledních tříd základních škol a studenty víceletých gymnázií. Proto jsme se rozhodli připravit pro školy v lokalitách, kde naše společnost působí, další hru,“ uvedl generální ředitel SmVaK Ostrava Anatol Pšenička.

Scroll to Top