Investice do čištění odpadních vod na Slovácku

Ulice Radová a Příkrá i čistírna odpadní vod v Míkovicích, části Uherského Hradiště, kde žije zhruba tisícovka obyvatel, se dočkají významných oprav. Práce za 13 milionů korun by měly začít letos v září. Město také investuje do modernizace aquaparku.

„Bude řešená úplná rekonstrukce obou ulic, jejichž stav je havarijní. Délkově tak půjde o více než dvě stě padesát metrů. Začátek úpravy ulice Radovy je v místě napojení na Hlavní silnici, konec úpravy je v místě křížení s ulicí Příkrou. Začátek úpravy ulice Příkré je v místě napojení na ulici Lesní a končí slepou ulicí u rodinného domu 152,“ informovala Slovácký deník vedoucí kanceláře starosty Uherského Hradiště Dagmar Vacková. Na ulicích bude také nová pokládka chodníků, obrubníků, ale i moderního veřejného osvětlení včetně oprav kanalizace.

Modernizace aquaparku za půl milionu

Výměna dvou řídicích jednotek na dávkování bazénové chemie čeká Aqupark Uherské Hradiště. Loni se částka za modernizaci v areálu krytých bazénů vyšplhala na dva miliony korun. Stěžejní opravy vzduchotechniky či problémy s prosakováním vody skrze podlahy přitom areál podle Slováckého deníku ještě čekají. Ty město totiž reklamovalo u zhotovitele stavby, s nímž vede soudní spory.

„Výměna řídicí jednotky je nutná kvůli jejímu opotřebení, nejedná se tedy o vadu, kterou by město reklamovalo u dodavatele. Financována bude z vlastních výnosů aquaparku,“ uvedl v lednu mluvčí uherskohradišťské radnice Jan Pášma. V roce 2018 se při pravidelné zářijové odstávce kvůli údržbě vybudovala v aquaparku nová sauna.

Scroll to Top