Poděkování hasičům ve Zbirohu

Na úpravně v Myslivnách na Karlovarsku se před několika dny propadla střecha. Během nehody se nikomu nic nestalo. Zatížení budov sněhem na střeše řeší česká národní norma. Ta také zpracovává mapu sněhových oblastí ČR a únosné sněhové zatížení. Informoval o tom Karlovarský deník. 

Za spolupráci a pomoc při likvidaci nedávné sněhové kalamity na Božím Daru teď poděkovali osobně jednotce hasičů ze Záchranného útvaru HZS ČR ve Zbirohu náměstek hejtmanky Karlovarského kraje Petr Kubis, starosta Božího Daru a senátor Jan Horník a náměstek ředitele HZS Karlovarského kraje Oldřich Volf.

Hasičům ve Zbirohu předali hasičům ve Zbirohu pamětní list, drobné dárky a ocenili jejich práci. Zástupci kraje si při této příležitosti také prohlédli zázemí útvaru i moderní speciální cisternu, která při zásazích odolá silnému výbuchu. Cisterna je také vybavena termovizí a dalšími technologiemi. V České republice patří k unikátům.

„Moc si vážím profesionálního nasazení a obětavosti, se kterou nám opakovaně hasiči ze Zbirohu se svou speciální technikou pomohli. A musím připomenout, že to bylo nejen při sněhové kalamitě na Božím Daru, ale v minulosti také například při zřícení budovy bývalého hotelu v Mariánských Lázních, podobné události v Novém Sedle a při propadu střechy úpravny vody v Myslivnách u Božího Daru,“ uvedl Petr Kubis.

 

Scroll to Top