Vodaři na severu Čech vyhlásili hru pro děti

Postavit ptačí budku a rozmístit ji do přírody. Taková je podstata soutěže, kterou pro školní družiny Ústeckého a Libereckého kraje vyhlásily vodárenské společnosti na severu Čech. Podle ředitelky komunikace a marketingu provozní společnosti Severočeské vodovody a kanalizace Ivety Kardianové klání s mottem Stavíme ptačí budky volně naváže na loňskou soutěž zaměřenou také na ochranu přírody, které se zúčastnilo 102 školních družin.

„Děti si prohloubí nejen znalosti o přírodě, ale prověří si také svou zručnost. Osvětu důležitosti významu vody přinášíme i prostřednictvím besed, exkurzí a distribucí vodního kufříku. O registraci i průběhu celé soutěže se zájemci dočtou na www.scvk.cz v kategorii Voda hrou – aktuální soutěž,“ vysvětlila Kardianová.

Vedoucí úseku komunikace a PR vlastnické Severočeské vodárenské společnosti Mario Böhme pro vodarenstvi.cz před několika týdny uvedl, že nejdůležitějším projektem společnosti je transformace vodárenství na severu Čech, kterému se náš portál v minulých měsících opakovaně věnoval. SVS vlastní 458 obcí a měst v Ústeckém a Libereckém kraji.

„Z pohledu měst a obcí se o malou revoluci jedná. Po více než 25 letech se u nás voda vrací do českých rukou a města a obce ji budou mít pod plnou kontrolou. Od ledna 2019 opět získaly plnou kontrolu nad veškerými finančními toky,“ řekl k transformaci Böhme. SVS se na změnu dlouhodobě připravovala a pro tyto účely zřídila účelový fond. Podle vedení nebude mít změna dopad na kvalitu služeb a výši vodného a stočného.

Ilustrační foto 

Scroll to Top