Náplavka u Radbuzy v centru Plzně otevře zřejmě v květnu

Stavba promenády podél řeky nabrala zpoždění už loni. Tehdy stavbaři narazili na problémy s podložím. Dalším problémem byly dohady o podobě kavárny. Informoval o tom portál idnes.cz. 

„Řešili jsme finální podobu kavárny. Byl tam požadavek na průhlednost stěn, aby stavba působila vzdušně. To trochu naráželo na životní prostředí, a zejména ochranu ptáků nad řekou. Vyřeší se to použitím skel, která budou průhledná pro lidi, ale pro ptáky už ne,“ uvedl náměstek primátora Pavel Šindelář.

Zástupci města se teď obávají, že by otevření náplavky mohlo zkomplikovat tání sněhu na Šumavě a související zvýšení hladiny. „Pokud by se to odehrálo v únoru, tak by to nevadilo. Jestliže by se ale řeka rozvodnila v březnu a dubnu, pak to bude problém. Nějaký čas by nemohly probíhat plánované práce,“ sdělil náměstek.

Původně měla stavba vyjít na 50 milionů korun. Podle Šindeláře však bude výsledná cena kolem 60 milionů korun. Na radnici proti projektu vystupovali zejména zastupitelé dříve opozičního ANO. Například dnešní náměstek primátora Roman Zarzycký připomínal hlavní výhradu, že se náplavka buduje v místě, kde hrozí velká voda. „Je to zátopová zóna při víceleté vodě. Navíc řeka v tom místě ne zcela voní,“ řekl Zarzycký.

Scroll to Top