Šumperk: Rekonstrukce bazénu se zpozdí a prodraží

Na stavbě skončily stavební práce, ale objevilo se několik problémů. Plovárna sloužila veřejnosti čtvrt století. „Když se stavba dokonale rozkryla, vyplynuly některé zásadní věci, které předchozí průzkumy nemohly zachytit. Musíme být připraveni na to, že bude práce více,“ konstatoval starosta Šumperku Tomáš Spurný. Plovárna sloužila veřejnosti čtvrt století. Informoval o tom Šumperský deník.

Podle vedoucího projektu Alana Řeháčka ze zhotovitelské firmy PKS mají železobetonové konstrukce mnohem nižší pevnost, než je třeba. „Když beton tryskáme, vymývá se pryč. V plném provozu by tu přitom měly být bazénové vany plné vody, lidé na odpočívadlech a terasách a ještě na to má být položena nová deska. Tuto konstrukci je možné sanovat, což vyjde mnohem dráž, nebo ji celou rozbourat a udělat novou,“ vysvětlil Řeháček.

Problém se rovněž objevil u ocelových polorámů, které jsou zkorodované. „Protože se bude dělat nová střecha bazénu, nabídli jsme možnost je kompletně zdemontovat a nahradit dřevěnými vazníky,“ doplnil Řeháček.

K nejdiskutovanějším tématům na Šumpersku patří v poslední době budoucnost provozování vodárenské infrastruktuktury. Vodovodní a kanalizační potrubí a čistírny odpadních vod jsou majetkem VHZ. Akcionáře tvoří 28 obcí a měst Šumperska. Provozování infrastruktury zajišťuje Šumperská provozní vodohospodářská společnost patřící do koncernu Suez. Za dva roky končí současnému provozovateli smlouva. Jaký bude další model vodárenství v regionu, zřejmě napoví další měsíce.

Scroll to Top