Na silvestrovskou show otužilců dorazily tisíce diváků

V příštím roce oslaví tradice v Přerově již půl století. Z původního komorního setkání několika přátel se otužilecká akce změnila v hojně navštěvovanou show. Sraz účastníků byl hodinu po poledni v přerovské sokolovně, kde se otužilci převlékli do recesistických kostýmů.

„Otužování se věnuji asi šest let a díky němu se cítím velmi dobře. Začal jsem s tím v roce 2012, kdy jsem měl nejisté rodinné záležitosti a někde na internetu si našel, že studená voda z psychiky člověka smyje to špatné. Opravdu to pomohlo a už jsem u toho zůstal,“ uvedl například Miloš Moravec z Nového Jičína.

Do Bečvy se v Přerově potřetí ponořil Jiří Tomečka z Kojetína. „Je to krásný sport, který utuží organismus a celý imunitní systém. Chtěl jsem lépe porážet nemoci a být zdravější. Plavání ve studené vodě navíc dobře působí i na lidskou psychiku,“ svěřil se Deníku.

Velké zastoupení měl tentokrát tým plavců ze sousedního Prostějova. „Šest borců z Prostějova se domluvilo, že by si tu chtěli nejen zatančit ve vodě, ale i zaplavat. První tři nejlepší dostali dokonce v cíli i medaili,“ přiblížila Kamila Svobodová, předsedkyně oddílu dálkového zimního plavání TJ Spartak Přerov, který je pořadatelem tradiční show.

 Jeden ze zakladatelů tradice, Milan Svoboda, přiznal, že podmínky pro plavce však nebyly příznivé. „Pro nás by bylo lepší, kdyby bylo méně vody, napadl sníh a plavci se mohli pohybovat v řečišti podle svých představ a lidově řečeno si zablbnout,“ uzavřel Svoboda.

Scroll to Top