Desítky otužilců se osvěžily ve Stříbrném jezeru v Opavě

Na Štědrý den bylo před polednem na pláži opavského Stříbrného jezera rušno. Proběhl zde devátý ročník otužilecké akce Opavský rampouch.  Teplota se pohybovala kolem 1,5 stupně Celsia, voda měla zhruba o dva stupně více. Návštěvníkům byl k dispozici i vodní bar.

„Letos jsme nepočítali, že to vůbec uděláme. Narodilo se nám totiž miminko a máme to teď velmi časově náročné. Zvažovali jsme, že akci zrušíme, ale je na ni velký ohlas. Všichni se ptali, zda opět proběhne. Vzhledem k pomoci dalších otužilců se nám Opavský rampouch povedlo zrealizovat také v tomto roce,“ sdělila Opavskému deníku organizátorka akce Hana Herberová.

Vysvětlila také, co zažívá tělo zkušeného otužilce a nováčka v oboru. „Pro otužilce to žádná změna není, jelikož se chodí pravidelně dvakrát do týdne otužovat. Pro běžné smrtelníky jde o velký šok. Teď byl problémem vítr, tělo se v něm rychleji ochlazovalo a voda byla v podstatě teplejší než vzduch. Pocitově to je těžké. Záleží, jak dlouho ve vodě jste. Pokud jde o chviličku, nijak zvlášť se to neprojeví. Při delším pobytu vám začnou mrznout ruce, nohy a chlad vaším tělem prostupuje velmi rychle,“ pokračovala Herberová.

Podle ní má také tato záliba blahodárný vliv na zdraví. „Bývala jsem hodně často nemocná, trpěla jsem na angíny, a proto se dala na otužování. Musí se začínat opravdu pomalu. Tělo je postupem času odolnější a odolnější. Když jsem se otužovala pravidelně, nemoci se mi vyhýbaly,“ uzavřela organizátorka tradiční vánoční akce.

Scroll to Top