Tříprocentní zdražení vody na Jičínsku

Po šesti letech zdraží voda na Jičínsku. Za kubík zaplatí odběratelé Vodohospodářské a obchodní společnosti Jičín v roce 2019 meziročně o 3 % více. Nová cena od ledna bude činit 81,35 korun za kubík vody.

Největšími letošními investicemi VOS jsou rekonstrukce úpraven vody v Lázních Bělohrad a Hořicích. Obě stavby podpoří Státní fond životního prostředí 63,2 miliony korun. Přes 11 milionů korun půjde z národních zdrojů.

Vodárenská a obchodní společnost také v Jičíně získala na konci roku 2017 infrastrukturu za více než 104 milionů. Valná hromada se totiž rozhodla pro navýšení základního kapitálu společnosti, které spočívá v upsání 104 330 nových akcií o hodnotě tisíc korun za kus. Jejich splacení proběhlo formou vložení nepeněžního plnění vodohospodářského majetku měst a obcí.

Dohodli se na tom akcionáři, kterými jsou Jičín, Sobotka, Lázně Bělohrad, Nová Paka, Hořice, Libáň, Kopidlno, Pecka a Osek. Rozhodujícím důvodem bylo podle vodohospodářů přenesení zodpovědnosti za investice a opravy vodovodů a kanalizací z obcí na VOS.

Scroll to Top