Chrudim chce urychleně stavět kanalizaci, opozice má výhrady

Nové vedení radnice chce postavit kanalizaci v co nejkratším čase. Ta by odváděla z místní části Medlešice splašky do čistírny odpadních vod. Ty dosud odtékají do Jesenčanského potoka. Město má povolení na takový způsob odvádění odpadních vod do konce roku 2020 a prodloužení zřejmě není možné získat. Náklady na stavbu kanalizace se pohybují kolem 60 milionů korun.

Podle starosty Chrudimi Františka Pilného by měl být systém takový, že se v celých Medlešicích udělá nová kanalizace, a ta dešťová se ponechá jen na odvádění dešťových vod. Odpadní vody se pak budou přečerpávat přes kopec nad Medlešicemi do čistírny v Májově.

Chrudim chce výtlačnou kanalizaci koupit, zrekonstruovat, zbudovat novou výtlačnou stanici a využít ji pro celé Medlešice. Zatím disponuje se zpracovanou studií a prvotní projektovou dokumentací k územnímu rozhodnutí. Na akci bude chtít radnice získat dotaci.

Vedení Chrudimi kvůli kanalizaci odložilo plánovanou stavbu sjezdu z městského okruhu přímo k zimnímu stadionu a bazénu. To se nelíbí opozici, která tvrdí, že stavba kanalizace nemá územní rozhodnutí a není možné ji začít příští rok stavět.

Ilustrační foto 

Scroll to Top