V Sedlčanech zvyšují cenu vody kvůli konci mlékárny

Atypický důvod má zdražení vody ve středočeských Sedlčanech. Na vině je pokles spotřeby vody související s ukončením výroby sýrů a přesunem místní mlékárny společnosti Savencia Fromage & Dairy Czech Republic na Havlíčkobrodsko. Od ledna by měli odběratelé společnosti 1.SčV platit 79,30 koruny za kubík vody, tedy o 4,34 koruny více než dosud. Starosta města Miroslav Hölzel přiznal, že takové navýšení nečekal.

Firma Savencia Fromage & Dairy Czech Republic bude v Sedlčanech v provozu ještě do května. Zároveň se město ještě snažilo nárůst ceny zmírnit snížením nájemného, které jí společnost 1.SčV platí za využívání vodohospodářské infrastruktury. Mlékárna využívá při výrobě vlastní vodní zdroje, ale i městskou vodu. Spotřeba vody v sedmitisícovém městě tak po odchodu mlékárny klesne v příštím roce z letošních 343 000 metrů krychlových zhruba na 277 000 metrů krychlových.

„Bohužel nám to dělá problém i ve stočném, protože čistírna je nastavena na nějakou kapacitu a mlékárna měla své předčištění. Splašková voda z jejich čističky byla již obohacena o bakterie, které jsou nezbytné pro správný průběh čisticího procesu,“ řekl Hölzel. Objem splaškové vody se podle něj navíc sníží z letošních 305 000 na 170 000 metrů krychlových.

Savencia začátkem letošního roku oznámila, že bude sedlčanskou výrobu kvůli zvýšení efektivity postupně přesouvat do svého závodu v Hesově na Havlíčkobrodsku. V Sedlčanech pracovalo 300 lidí. Podle Hölzela již první vlna odchodů nastala a k další dojde v prvních třech měsících příštího roku. Zaměstnanci dostali nabídku pracovat v Hesově nebo v dalším výrobním závodě Savencie v Hodoníně.

Společnost vlastní od roku 2016 francouzská rodina Bongrainů. Na českém trhu však Francouzi působí již od roku 1993, kdy vstoupili do hesovské mlékárny Pribina. Za dva roky pak do tehdejších Povltavských mlékáren Sedlčany a v roce 1999 do mlékárny TPK Hodonín.

Scroll to Top