Desítky milionů do opravy ledolamů chránících Karlův most

Druhý nejstarší most v České republice a jeden z nejslavnějších v Evropě vůbec budou v zimě chránit nové ledolamy. Prostřednictvím Technické správy komunikací do nich Praha investuje 30 milionů korun. Zhotovitelem bude společnost Zakládání staveb.

Rekonstrukce podle E 15 spočívá ve výměně nadvodní části ledolamů u všech pilířů Karlova mostu. „Součástí rekonstrukce je demontáž a opětovná montáž slavnostního osvětlení umístěného na Karlově mostě a také obnova kamenného záhozu kolem ledolamů. Použité dřevo musí být vysušeno na projektem stanovené hodnoty vnitřní vlhkosti, tudíž předpokládáme, že opravy proběhnou v průběhu příštího roku,“ řekla deníku mluvčí TSK Praha Barbora Lišková.

Tehdejší radní Jan Wolf uvedl, že stávající ledolamy u Karlova mostu slouží teprve dvacet let, ale použité dřevo je naprosto nevhodné. Zhotovitel by nyní měl použít kvalitní dřevo z českých stromů. Ledolamy, které v Praze najdete jen u Karlova mostu, prošly modernizací mezi lety 2004 a 2005 po povodních v roce 2002.

Scroll to Top