Zdražení vody v Olomouci

Domácnost v Olomouci, kterou zásobuje Moravská vodárenská, si ročně připlatí na vodném a stočném 229 korun. Měsíčně tak zaplatí zhruba o 19 korun více než doposud. Například v nedalekém Šternberku, kde pitnou vodu vyrábí a dodává VHS Sitka, se zdražovat nebude.

„V olomoucké tarifní oblasti je cena přepočítána finančním modelem a vliv na ni mají kromě inflace a růstu nájemného také zvýšené náklady spojené s opatřeními kvůli trvale snížené kvalitě surové vody v úpravně vody v Domašově nad Bystřicí,“ vysvětlila mluvčí Moravské vodárenské Markéta Bártová.

Za rok 2017 vykázala Moravská vodárenská obrat ve výši 1,46 miliardy korun a výsledek hospodaření před zdaněním činil 133,78 milionu korun. Informace vyplývají z výroční zprávy, která byla v září zveřejněna v obchodním rejstříku. Společnost je provozovatelem vodohospodářské infrastruktury pro města, obce a průmyslové podniky na Olomoucku, Prostějovsku a Zlínsku. Vodou zásobuje téměř 400 tisíc lidí a zajišťuje provoz 2 167 kilometrů vodovodních a 1 302 kilometrů odpadních sítí.

Scroll to Top