Plzeňský Prazdroj zdůrazňuje nutnost čistot toalet v restauracích

Plzeňský Prazdroj letos spustil už druhý program na podporu malých hospod. V programu je zahrnuto i bolavé místo mnoha restaurací, a to jsou toalety. Program se tentokrát týká jen vesnických pohostinství a zaměřuje se na jejich podporu od čistoty interiéru přes kvalitu piva až po úroveň obsluhy.

Prazdroj patří k nejvýznamnějším pivovarům v Evropě. Byl založen v roce 1842. Produkuje tradiční pivo Pilsner Urquell. Dnes pod něj patří také pivovary Radegast nebo Velké Popovice. Firma je největším tuzemským exportérem piva.

„V pilotním programu je několik desítek hospod, prodeje se jim v průměru zvýšily o 8 %,“ řekl obchodní ředitel Plzeňského Prazdroje Tomáš Mráz. Pivovar v roce 2016 uskutečnil interní průzkum, podle kterého zjistil, že čistota toalet má dramatický vliv na to, jestli se žena do restaurace vrátí. Pivovar každoročně provádí hodnocení všech svých 25 tisíc podniků podle dvanácti kritérií. Za poslední rok se minimálně o jeden stupeň zlepšilo téměř 6,5 tisíce hospod.

Na výrobu piva se v roce 2017 spotřebovalo šest miliard litrů vody

Nejméně tři litry vody na litr piva. Výroba českého klenotu nepatří k nejekologičtějším záležitostem. Loni se v zemi vyrobilo zhruba 20 milionů hektolitrů piva. „Přibližně čtvrtina spotřeby vody připadá na čištění, ať již lahví, sudů, zařízení a podobně. Voda je také hnacím médiem v potrubí, kterým se dopravuje pivo,“ řekla mluvčí Plzeňského Prazdroje Jitka Němečková. Pivovary se snaží s vodou šetřit.

„Zaměřili jsme se na monitoring spotřeby vody, který dokáže odhalovat možné problémy. Také vodu, kterou použijeme při chlazení na varně, opětovně využijeme při jiném úkonu,“ uvedla například mluvčí Pivovarů Staropramen Denisa Mylbachrová.

Smíchovskému pivovaru se dlouhodobě daří spotřebu snižovat. „Loni se nám podařilo dostat na 3,53 litru vody na litr piva. Pokud to srovnáme s rokem 2013, jedná se o víc než pětiprocentní zlepšení,“ řekla Mylbachrová.

Scroll to Top