Spolupráce Středočeského kraje a České zemědělské univerzity v Praze

Oba subjekty budou spolupracovat v dopravě, architektuře, životním prostředí a vodním hospodářství. Podle Heleny Frintové z tiskového odboru Středočeského kraje se tak doplní oblast vědeckovýzkumných činností zaměřených na nalézání nových řešení pro moderní rozvoj kraje. Hejtmanství také významně rozšíří vodohospodářskou infrastrukturu.

Téměř 100 středočeských obcí a místních částí dostane nové vodovodní nebo kanalizační sítě. Vyplývá to z jarního plánu rozvoje vodovodů a kanalizací. Region reaguje na aktuální potřeby včetně změn v počtech obyvatel.

„Ve Středočeském kraji výrazně stoupá počet obyvatel. My dnes jako kraj jednáme s magistrátem hlavního města Prahy o koordinaci rozvoje vodohospodářské infrastruktury řekněme ve velké Praze, to znamená v Praze a částí okolo ve Středočeském kraji. A jsem rád, že funguje komise. Já a radní pro infrastrukturu Jana Plamínková k tomu máme aparát, kde tuto problematiku řešíme,“ uvedl v dubnu pro Český rozhlas Miloš Petera.

Do rozvíjejících částí okolo Prahy by měla téct voda Pražských vodovodů a kanalizací. „Kdybych to řekl úplně, přes pražskou infrastrukturu poteče do Středočeského kraje. Celý ten problém je na začátku. To znamená, už se bavíme o Želivce, přivaděči do Prahy, posílení zásobníků Přední Kopanina a další posílení zvětšení potrubí přes Prahu, aby se ta voda dostala do Středočeského kraje v dostatečném množství,“ uvedl dále Petera. Podle něj jde o soubor problémů, na které Středočeský kraj potřebuje nejméně tři miliardy korun.

Scroll to Top