Jihočeský vodárenský svaz zdraží vodu o 1,82 procent

Za metr krychlový pitné vody zaplatí města nově 16,44 korun místo dosavadních 16,20 korun. Meziročně se cena zvýší o 24 haléřů za tisíc litrů. ČTK o tom informoval mediální zástupce svazu Zdeněk Zuntych.

Svaz již zdražil vodu od ledna 2018 o 2,07 procenta, což znamená o 26 haléřů za kubík. „Naši cenu vody předané ovlivňují především vstupy, hlavně nákup povrchové vody, výdaje na energie i chemikálie. Pak to jsou náklady na zaměstnance či odpisy a tvorba prostředků na obnovu. Roli ale hraje i množství vody, které předpokládáme prodat. V roce 2019 by mělo jít o 16,024 milionu metrů krychlových, tedy asi o půl procenta meziročně víc,“ vysvětlil předseda představenstva a ředitel JVS Antonín Princ.

Svaz také začal modernizovat vodojem Svatá Anna v Táboře – Měšicích. Na něj jsou napojeny Tábor, Sezimovo Ústí a Planá nad Lužnicí. Práce potrvají do druhé poloviny roku 2019. Komplex Svatá Anna je tvořen dvěma vodojemy s kapacitou dva tisíce a čtyři tisíce metrů krychlových vody. Sanaci čtyř nádrží, technologií, trubních rozvodů a inženýrských sítí a další související práce provede společnost AVE.

V roce 2018 investuje svaz do infrastruktury 120 milionů korun. Ze svých prostředků v roce 2017 proinvestoval přes 100 milionů korun. Více než 30 milionů uvolnil do akcí, které jsou podmíněny získáním dotací, nebo se vážou na opravy místních komunikací. JVS je sdružením 257 měst a obcí, pro které zajišťuje správu a provozování vodárenského majetku. Jeho soustava měří 533 kilometrů a zásobuje přes 380 tisíc obyvatel Jihočeského kraje.

Scroll to Top