Úhyn stovek ryb na Sokolovsku

V řece Svatavě v Kraslicích uhynuly ryby. Upozornili na to obyvatelé města. Doposud není jasné, co vodu v řece kontaminovalo. V současnosti se čeká na výsledky rozborů. Podle Vojtěch Kaliny, který v Kraslicích vykonává rybářskou stráž, byly mrtvé kusy nalezeny v dvoukilometrovém úseku od centra města až po předměstí.

Kontaminovaná voda se do řeky dostala takzvanou odlehčovací komorou, když se v centru města ucpala kanalizace. Hasiči na místě použili mobilní laboratoř, protože zjistili, že voda má vyšší kyselost. Vzorky odebrali také pracovníci odboru životního prostředí kraslické radnice. Prvotní rozbory však na původ kontaminující látky neukázaly.

Deník oslovil obyvatele, kteří žijí poblíž inkriminovaného úseku, a ti sdělili, že v ovzduší cítili minulý týden těkavou látku. Ve věci úhynu ryb již bylo podáno trestní oznámení na neznámého pachatele. Případem se zabývá policie.

„Zahájili jsme úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání některého z trestných činů proti životnímu prostředí. Z řeky jsme odebrali vzorky vody a čekáme na výsledky zkoumání,“ potvrdila policejní mluvčí Kateřina Krejčí.

Ilustrační foto 

Scroll to Top